CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Článek

Prohlédněte si díla nedostupná na trhu

Prohlédněte si plně zdigitalizované texty dokumentů nedostupných na trhu (knihy, časopisů, novin atd.), díky podrobnému návodu se k nim dostanete jednoduše. Podrobný návod, jak se přihlásit naleznete ZDE.

Co jsou to díla nedostupná na trhu (DNNT)?

Jsou to dokumenty (knihy, časopisy, noviny atd.), které jsou chráněny autorským právem (tj. neuplynulo 70 let od smrti autora) a které nejsou dostupné na trhu, a to včetně dalších vydání, případně i upravených nebo elektronických. Služba je poskytována na základě licenční smlouvy Národní knihovny ČR s kolektivními správci správci autorských práv DILIA a OOA-S. Naše knihovna je do tohoto projektu zapojena, takže můžete tuto službu využívat také. Stačí se přihlásit do Národní digitální knihovny přes knihovní účet Městské knihovny Ostrov. Přihlášení probíhá pomocí stejných přístupových údajů, jako do on-line katalogu naší knihovny.

Vydáno: 09. 03. 2021

Klíčová slova: DNNT, nedostupná díla, databáze, knihovny, Ostrov

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
9:00-11:30
Pro mládež, Hudební
9:00-11:30
Klubovna
Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje Portál knihovny.cz
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.