CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Článek

Projekt Cizojazyčná literatura

Projekt Cizojazyčná literatura je projekt dotovaný MK ČR a je zaměřen na podporu doplňování cizojazyčné literatury v knihovnách pro potřebu rozvoje jazykových dovedností obyvatel. Za finanční podpory státu ho vyhlašuje Moravská zemská knihovna v Brně a úspěšně běží již od roku 2014. Každá zapojená knihovna (aktuálně je zapojených celkem 54 knihoven) má možnost si z nabízeného seznamu cizojazyčné literatury vybrat do svého fondu knihy v hodnotě 30 tisíc korun.

Městská knihovna Ostrov se projektu účastní již od roku 2014. Pro čtenáře vybíráme knihy především v angličtině, němčině a francouzštině, ruštině, španělštině a italštině. Objednáváme knihy pro všechny věkové kategorie i pro všechny stupně jazykových znalostí. Velkou výhodou jsou i dvojjazyčná díla nebo zvukový záznam na CD.

 

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 20. 08. 2021

Klíčová slova: projekty, cizojazyčná literatura, MK Ostrov, knihovny

Provozní doba

Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.