CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Článek

Rozvoz knih i v odpoledních hodinách

TISKOVÁ ZPRÁVA

Rozvoz knih i v odpoledních hodinách

Ostrov (7. 1. 2021) – Jak využít služby Městské knihovny Ostrov?

 

Vzhledem k opatřením, která jsou zavedena v rámci boje proti koronaviru, jsou naše služby značně omezeny. V 5. stupni PES smí knihovny realizovat pouze bezkontaktní výpůjčky předem objednaných dokumentů. V našich podmínkách to však není možné zajistit, proto jsme zvolili rozvoz knih až domů. Rozvážíme knihy pouze na základě telefonických objednávek nebo rezervací provedených v katalogu knihovny, do kterého se dostanete z našich webových stránek (mkostrov.cz). Telefonické objednávky přijímáme během pracovních dnů od 9.00 do 14.00.

Rozvoz objednaných knih probíhá v úterý a v pátek v dopoledních hodinách. Za spolupráci děkujeme Domu kultury Ostrov. Díky zapůjčení automobilu od Města Ostrov bude od úterý 12. 1. 2021 probíhat rozvoz i v odpoledních hodinách, a to v úterý a ve čtvrtek mezi 15. a 18. hodinou. Rozvoz je možný do spádových obcí města Ostrova.

Jak si můžete knihy rezervovat? Rezervaci lze uskutečnit několika způsoby: telefonicky, e-mailem nebo odložením z poličky (případně rezervací) přímo v on-line katalogu knihovny. Pro odložení z poličky v katalogu knihovny je zapotřebí platná registrace. Registrační formulář je dostupný na webových stránkách knihovny (mkostrov.cz). Vyberete si typ registrace a o jejím schválení budete informováni potvrzovacím

e-mailem. Registrační poplatek je možné hradit i bankovním převodem. Konkrétní údaje budou součástí potvrzovacího e-mailu.

Kontakty pro objednávky knih:

Výpůjční lhůta dokumentů, které máte již doma, je automaticky prodloužena do 15. 1. 2021. Nemusíte tedy mít strach z případných sankčních poplatků díky pozdnímu vrácení. Dokumenty můžete vrátit až bude knihovna opět otevřena pro veřejnost, případně k tomu můžete využít bibliobox, který je otevřen 24 hodin denně. Prosíme, nevhazujte do biblioboxu knižní dary, znemožňujete tak ostatním čtenářům vracet dokumenty, navíc knižní dary nepřijímáme již delší dobu.

Celý kolektiv Městské knihovny Ostrov vám přeje do nového roku hodně síly, trpělivosti a zdraví. Věříme a těšíme se na brzké shledání.

 

Pro více informací kontaktujte:

Městská knihovna Ostrov, p. o., Mgr. Jana Skůrová

tel.: 353 434 309, 775 972 100, e-mail: skurova@mkostrov.cz

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 01. 01. 2021

Klíčová slova:

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
8:00-12:00 13:00-17:00
Pro mládež, Hudební
13:00-17:00
Klubovna
 13:00-17:00

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje Portál knihovny.cz
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.