CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Článek

Březen měsíc čtenářů

TISKOVÁ ZPRÁVA

Březen – měsíc čtenářů

Ostrov (26. 2. 2021) – I v době „covidové“ slavíme Březen – měsíc čtenářů

 

Březen – měsíc čtenářů je celonárodní akcí na podporu čtenářství, kterou zaštiťuje Sdružení knihovníku a informačních pracovníků ČR (SKIP ČR). Každoročně je v rámci tohoto měsíce pořádáno vyšší množství akcí, než obvykle. V současné době však musíme vymýšlet jiné způsoby jak udržovat kontakt se svými čtenáři, a to především v on-line prostředí. Bývá zvykem, že v rámci této akce probíhají amnestie upomínek, případně burzy knih. Vzhledem k tomu, že knihovna je pro čtenáře uzavřena a je možný pouze výdej předem objednaných knih, tak naše knihovna všechny výpůjčky průběžně automaticky prodlužuje, upomínky tedy nenaskakují. Burzu knih jsme převedli  do on-line prostředí, a to vytvořením facebookové skupiny KNIHOBAZAR, která je přístupná všem zájemcům a kde si mohou navzájem nabízet knihy, které již nevyužijí a dát jim tak „další šanci“. V této skupině mohou členové nabízet nejen knihy a časopisy, ale také společenské hry, filmové a hudební nosiče, zkrátka vše, co byste našli i ve fondu naší knihovny.

Dále jsme připravili dvě soutěže. Cílovou skupinou soutěže NAVRHNI ZÁLOŽKU jsou děti a mládež do 15 let. Naší snahou je najít ten nejkrásnější návrh záložky, která by sloužila jako propagační a dárkový předmět, především pro naše nejmenší čtenáře, který by byl využit například při Pasování prvňáčků na čtenáře, Řádu zlaté knihy a dalších akcích knihovny. Děti mohou posílat návrhy v elektronické podobě na e-mail mladez@mkostrov.cz, malované návrhy mohou vhodit i do biblioboxu či poštovní schránky u knihovny, nebo jednoduše poslat návrhy záložky na adresu knihovny: Městská knihovna Ostrov, Zámecký park 224, 363 01 Ostrov (obálku nezapomeňte označit nápisem NAVRHNI ZÁLOŽKU). Nutné je také každý návrh označit jménem, příjmením, věkem autora a zanechat kontakt. Všechny došlé návrhy budou uloženy na webových stránkách knihovny, kde bude v průběhu dubna probíhat hlasování a nejkrásnější návrh pak bude odměněn.

KNIŽNÍ ŠIFRA je on-line soutěží, kterou naleznete na webových stránkách knizni-sifra.mkostrov.cz. V průběhu března se zde budou postupně odkrývat otázky, a to vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Soutěž je určena všem, kdo si na ni troufnou. A odměny stojí opravdu za to! Mrkněte se.

A ještě jedna maličkost – ŠŤASTNÝ ČTENÁŘ. Ze všech čtenářů, kteří si v knihovně něco zapůjčí, vylosujeme každý týden v březnu jednoho šťastného čtenáře. V pondělí 8. března vylosujeme prvního šťastlivce za předchozí týden, který od nás dostane drobný dárek. Přejeme hodně štěstí.

 

 

Pro více informací kontaktujte:

Městská knihovna Ostrov, p. o., Mgr. Jana Skůrová

 

tel.: 353 434 309, 775 972 100, e-mail: skurova@mkostrov.cz

 

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 02. 02. 2021

Klíčová slova:

Provozní doba

Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.