CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Článek

Noc s Andersenem se blíž

TISKOVÁ ZPRÁVA

Noc s Andersenem se blíží

Ostrov (24. 1. 2022) – Nocování v knihovně

 

Noc s Andersenem je jednou z akcí, díky níž české knihovny svádí boj o zájem dětí a dětské čtenářství. Dle zájmu dětí je to akce vydařená a velmi oblíbená. Městská knihovna Ostrov se do této, původně celostátní, nyní již mezinárodní, akce zapojuje již pěknou řádku let. Děti, které se účastnily prvních ročníků, již odrostly a do knihovny nám vodí své vlastní potomky, malé čtenáře.

Vzhledem epidemiologické situaci byla knihovna nucena v předchozích dvou letech oblíbené nocování v knihovně zrušit, avšak letos máme pro všechny malé čtenáře dobrou zprávu! Letos by to konečně mohlo vyjít. Noc s Andersenem je naplánována na 1. a 2. dubna! V knihovně tak bude malé nocležníky čekat zábavné odpoledne, nebude chybět ani noční stezka odvahy a příjemné chvíle strávené v netradičním prostředí noční knihovny.

Zájem o nocování v knihovně je velký, kapacita je však omezená pouze na 20 nocležníků, proto musíme z řad zájemců vybírat. Jaká jsou pravidla pro výběr? Malý nocležník musí být především registrovaným čtenářem v naší knihovně a také pravidelným návštěvníkem. Od 1. února do 12. března pak musí vyplnit on-line test na webových stránkách knihovny (https://mkostrov.cz) a v přímo v knihovně splnit úkol, který mu knihovnice určí. Následně bude zařazen do losování. Losování se bude konat v pondělí 14. března. Veškeré podrobnější informace jsou k nalezení na webových stránkách knihovny.

Pro více informací kontaktujte:

 

Městská knihovna Ostrov, p. o., Mgr. Jana Skůrová

tel.: 354 224 970,  mob.: 775 972 100, e-mail: skurova@mkostrov.cz

 

 

 

 

 

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 01. 01. 2022

Klíčová slova:

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
9:00-11:30
Pro mládež, Hudební
9:00-11:30
Klubovna
Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje Portál knihovny.cz
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.