CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Článek

Ohlédnutí za Nocí s Andersenem 2022

TISKOVÁ ZPRÁVA

Ohlédnutí za Nocí s Andersenem 2022

Ostrov (6. dubna 2022) – Nocování dětí v knihovně

 

            22. ročník oblíbeného nocování malých čtenářů v knihovnách, které pořádá Klub dětských knihoven SKIP ČR, je již minulostí. Do projektu se každým rokem zapojuje stále větší množství veřejných i školních knihoven, základních i středních škol, družin, dětských domovů, domů dětí, nemocnic, zoo, junáků i pionýrů, ale čtecí místa najdete i v zahraničí.

V naší knihovně letos nocovalo 29 dětí, a to z aprílového pátku na sobotu 2. dubna. Nocovat zde mohli čtenáři, kteří správně vyplnili kvíz v oddělení pro mládež a následně byli vylosováni. Tématem letošního ročníku byly Večerníčky, tudíž i masky dětí s tímto tématem korespondovaly.

V Městské knihovně Ostrov Noc s Andersenem tradičně zahájila paní ředitelka Mgr. Irena Leitnerová. Vedoucí oddělení pro mládež Tereza Oberreiterová děti seznámila  programem, vysvětlila, co je čeká a zahájila rej masek. Zatímco děti tančily, vybírala porota nejkrásnější masky, které byly oceněny.

Po vyhlášení nejkrásnějších kostýmů probíhala řada soutěží, které předcházely výtečné večeři. O večeři se tradičně postarala místní pizzerie Mamma Mia Ostrov. Stejně jako každý rok se i letos děti těšily na přípravu pelíšků. Netrpělivě čekaly, kdy si budou moci vybrat ta nejlepší místa v oddělení pro mládež.

            Každoročně je velkým lákadlem stezka odvahy, která vede po celé knihovně, včetně půdy. Děti tak prošly místa, kam se při běžném provozu dostat nemohou. Ve skupinkách musely navštívit strašidelnou upírku, ošklivou čarodějnici, smrťáka a mrtvou nevěstu. Splnit úkol musely také u Freddyho Kruegera. Nechyběla ani potulná strašidla. Po stezce odvahy byly děti plné zážitků, o které se s nadšením dělily s ostatními. Aby se ty bázlivější děti zklidnily, přečetla jim kolegyně Sabina Matějovská pohádku a chvíli si o ní společně povídali.     

            Sobotní ráno patřilo zejména úklidu, balení spacáků a hledání ztracených věcí. Po snídani následovalo rozloučení a předávání drobností na památku na Noc s Andersenem. Každým rokem má toto nocování u dětí velký ohlas a nás každým rokem těší, že tomu tak je.

            Na závěr patří poděkování všem strašidlům, že si i letos do knihovny dorazila. Nesmíme zapomenout poděkovat také všem rodičům, že si vyhradí čas a chodí s dětmi do knihovny a především, že v nás mají důvěru a nechají děti v knihovně nocovat. Největší dík ovšem patří zejména dětem, že si nacházejí cestu nejen k nám, ale především ke knihám a že se k nám rády vrací. Pokud byste se chtěli podívat, jak letošní Noc s Andersenem v Městské knihovně Ostrov vypadala, můžete nahlédnout do fotogalerie na webových stránkách knihovny (mkostrov.cz).

Pro více informací kontaktujte:

Městská knihovna Ostrov, p. o., Mgr. Jana Skůrová

tel.: 354 224 991,  mob.: 775 972 100, e-mail: skurova@mkostrov.cz

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 06. 04. 2022

Klíčová slova:

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
8:00-12:00 13:00-18:00
Pro mládež, Hudební
13:00-18:00
Klubovna
13:00-18:00
Kronika
 9:00-12:00

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.