CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Článek

Týden knihoven

Od 3. do 9. 10. se koná každoroční akce na podporu knihoven, knih a čtenářské gramotnosti - TÝDEN KNIHOVEN.

I naše knihovna se zapojuje do oslav čtenářství a snažíme se nalákat návštěvníky do našich krásných zámeckých prostor, proto připravujeme spoustu akcí a TÝDEN KNIHOVEN si prodlužujeme na celý měsíc. Kromě přednášek,... 

kurzů, výstav a dalších akcí jsme se letos rozhodli vyjít vstříc knižním hříšníkům, a to formou:

  • AMNESTIE UPOMÍNEK. Amnestie platí pro čtenáře, kteří nestihli včas vrátit své výpůjčky a již mají 3. a vyšší upomínku. V průběhu celého měsíce budou tedy poplatky spojené s těmito upomínkami prominuty, za předpokladu, že nám budou vráceny vypůjčené knihy či jiné dokumenty. Neváhejte a přineste nám knihy zpět, ať u nás nemáte žádné pohledávky.

A co že vás to vlastně v říjnu čeká? Tak třeba vernisáž výstavy PTAČÍ PŘÍBĚHY, pravidelné tréninky paměti, přednášky o EMOČNÍ INTELIGENCI či BLÍZKÁ SETKÁNÍ se suchozemskými predátory. V rámci sbírky Bílá pastelka si můžete přijít  vyzkoušet kompenzační pomůcky, které vám pomohou přiblížit, jak vnímá okolní svět člověk se zhoršeným zrakem. Velmi zajímavé bude také povídání na téma KRITICKÉ MYŠLENÍ A MEDIÁLNÍ GRAMOTNOST, na kterém si ukážeme, jaká úskalí nás čekají při vyhodnocení informací, od psychologických a společenských omezení, nových formátů na internetu, až po cílené manipulace a nepravdy ve veřejném prostoru. Pro milovníky našeho města a historie bude jistě lákavé povídání o staré podobě našeho města a sbírce starých pohlednic. Milovníky folku a country jistě potěší koncert Františka Nedvěda mladšího. Kompletní přehled akcí naleznete nejen tady v Ostrovském měsíčníku, ale především na našich webových stránkách (www.mkostrov.cz) a sociálních sítích.

Máte-li zájem o některou z našich akcí, rezervujte si, prosím, vstupenku. Při malém počtu rezervací jsme nuceni akci zrušit. Rezervaci lze provést telefonicky, e-mailem, osobně, ale také on-line na našich webových stránkách, přímo u vybrané akce. Rezervovanou vstupenku je nutno do 7 dnů vyzvednout, jinak bude rezervace zrušena. 

Pokud vás zajímá, jaké akce máme v plánu, tak určitě sledujte naše webové stránky a sociální sítě.

Vydáno: 03. 10. 2022

Klíčová slova: MK Ostrov, týden knihoven, akce

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
8:00-12:00 13:00-17:00
Pro mládež, Hudební
13:00-17:00
Klubovna
 13:00-17:00

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje Portál knihovny.cz
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.