CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Článek

JE TO TADY! Podpořte nás...

Milí příznivci knihovny,

také v tomto roce jsme zažádali o finanční příspěvek Nadaci ČEZ na projekt s názvem Knihovna dětem a mládeži. Projekt byl předběžně schválen, ale je nutné splnit ještě jeden krok a s ním nám můžete pomoci i VY!

Stačí, když si do svého chytrého mobilního zařízení stáhnete aplikaci EPP - pomáhej pohybem a zapnete ji vždy, když budete aktivní. Nebojte se, nemusíte absolvovat túru na Sněžku či maraton. Stačí obyčejná chůze do práce, na nákup, se psem... aktivit je tam na výběr několik, záleží jen na vás. 

Za každou aktivitu získáte body, kterými můžete podpořit právě náš projekt Knihovna dětem a mládeži, který v aplikaci naleznete.

Knihovna dětem a mládeži je projekt na podporu čtenářské gramotnosti. Nadace ČEZ tento projekt podpořila již v minulých letech a jsme za to moc rádi. Letos bychom mohli získat 60.000 Kč. Získané finanční prostředky budou využity na vzdělávací akce, autorská a scénická čtení, besedy se spisovateli... Budou díky nim uhrazeny honoráře spisovatelů, přednášejících, účinkujících. Akce budou určeny žákům a studentům ostrovských škol, kteří tak budou mít možnost účastnit se zcela zdarma. Jsme si vědomi toho, že návštěvu každé školní akce musí hradit rodiče, tak alespoň touto cestou bychom jim chtěli ulehčit a nejen jim, ale také rozpočtu knihovny. O akce tohoto typu je vždy velký zájem a moc nás těší, že mají opravdu smysl. Zpětná vazba od dětí je vždy velmi pozitivní.

Ve fotogalerii naleznete snímky z akcí, které se díky Nadaci ČEZ uskutečnily v minulém roce.

 

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 08. 06. 2023

Klíčová slova: knihovna, Ostrov, Nadace ČEZ, projekty, čtenářská gramotnost, děti, mládež, školy, finanční příspěvky

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
8:00-12:00 13:00-17:00
Pro mládež, Hudební
13:00-17:00
Klubovna
 13:00-17:00

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje Portál knihovny.cz
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.