CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Článek

Projekt Knihovna dětem a mládeži

Projekt Knihovna dětem a mládeži má šanci uspět

 

Ostrov (8. 6. 2023) – Sportujte, sbírejte body v aplikaci a podpořte dobrou věc

 

Většina knihoven v České republice jsou příspěvkovými organizacemi, tudíž jejich existence závisí na podpoře zřizovatele. Městská knihovna Ostrov je zřizována městem Ostrov. Podpora města Ostrov je dlouhé roky stabilní a velmi znatelná, lze říci, že město, jako zřizovatel, je ostrovské knihovně příznivě nakloněno.  I přesto však musí knihovna hledat finanční podporu svých projektů i jinde a dělá to tak již dlouhé roky.

V tomto roce knihovna, mimo jiné, zažádala o finanční příspěvek Nadaci ČEZ na projekt s názvem Knihovna dětem a mládeži. Projekt byl předběžně schválen, ale je nutné splnit ještě jeden krok a s ním nám můžete pomoci i VY!

Stačí, když si do svého chytrého mobilního zařízení stáhnete aplikaci EPP - pomáhej pohybem a zapnete ji vždy, když budete aktivní. Není nutné absolvovat túru na Sněžku či maraton. Stačí obyčejná chůze do práce, na nákup, se psem... aktivit je v aplikaci na výběr několik, záleží jen na vás. 

Za každou aktivitu získáte body, kterými můžete podpořit právě náš projekt Knihovna dětem a mládeži, který v aplikaci naleznete.

Knihovna dětem a mládeži je projekt na podporu čtenářské gramotnosti. Nadace ČEZ tento projekt podpořila již v minulých letech a jsme za to moc rádi. Letos bychom mohli získat 60.000 Kč. Získané finanční prostředky budou využity na vzdělávací akce, autorská a scénická čtení, besedy se spisovateli... Budou díky nim uhrazeny honoráře spisovatelů, přednášejících, účinkujících. Akce budou určeny dětským a školním kolektivům, které tak budou mít možnost účastnit se akce zcela zdarma. Jsme si vědomi toho, že návštěvu každé školní akce musí hradit rodiče, tak alespoň touto cestou bychom jim chtěli ulehčit a nejen jim, ale také rozpočtu knihovny. O akce tohoto typu je vždy velký zájem a moc nás těší, že mají opravdu smysl. Zpětná vazba od dětí i učitelů je vždy velmi pozitivní.

Ve fotogalerii naleznete snímky z akcí, které se díky Nadaci ČEZ uskutečnily v minulém roce.

Za podporu budeme velmi rádi

kolektiv MK Ostrov

 

 

Pro více informací kontaktujte:

Městská knihovna Ostrov, p. o., Mgr. Jana Skůrová

tel.: 354 224 991, mob.: 775 972 100, e-mail: skurova@mkostrov.cz

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 14. 06. 2023

Klíčová slova: projekty, nadace, ČEZ, knihovna Ostrov

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
8:00-12:00 13:00-17:00
Pro mládež, Hudební
13:00-17:00
Klubovna
 13:00-17:00

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje Portál knihovny.cz
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.