CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Vyhledávání - rezervace - Vaše konto

Nové články

Vážení přátelé, 

vzhledem k současné situaci a našemu šicímu nasazení jsme dostali nového pomocníka. Využit bude nejen v tomto období, ale i při jiných příležitostech a že se jich najde celkem dost. Šicí stroje v knihovně používáme při šití kostýmů na naše akce jako je Pasování na čtenáře, Řád zlaté knihy, Loučení s prázdninami, ale i na opravy povlaků na polštářky v Oddělení pro mládež či návleků na obuv. 

Děkujeme za podporu společnosti DS – MONT group s. r. o.

Publikováno: 24. 03. 2020 | Klíčová slova:

Od dnešního dne jsme zvýšili maximální počet zapůjčených elektronických knih z 3 na 10. Můžete si tedy půjčit až 10 titulů po dobu 30 dní najednou. Tento limit bude upraven do odvolání.

Celý článek...
Publikováno: 19. 03. 2020 | Klíčová slova: e-knihy, e-books, výpůjční doba, ereading, palmknihy

Přestože máme zavřeno, nabízíme všem dostatečné množství beletrie. Stačit Vám bude tablet, telefon nebo PC.

 

Celý článek...
Publikováno: 17. 03. 2020 | Klíčová slova: knihy, výpůjčky, e-knihy

Studenti a pedagogové veřejných i soukromých vysokých škol mohou od 17. 3. 2020 využívat dočasný online přístup k fondům Národní knihovny a veřejných vysokých škol. 

 

Celý článek...
Publikováno: 17. 03. 2020 | Klíčová slova: knihy, online, Národní knihovna

Vážení návštěvníci, 

od 11. 3. 2020 do odvolání bude knihovna UZAVŘENA!

Výpůjční lhůta dokumentů bude automaticky prodloužena. K vracení dokumentů můžete využít bibliobox, který je otevřen 24 hodin denně. Po dobu uzavření knihovny můžete využít možnost e-výpůjček. Tato služba funguje i nadále. Seznam elektronických knih naleznete ZDE. Veškeré akce budou zrušeny, zaplacené vstupné bude vráceno. Pokud to bude možné, budou akce naplánovány na jiné termíny. Sledujte naše webové stránky a Facebook.

Děkujeme za pochopení.

Vyhlášení nouzového stavu

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlašuje pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) na území České republiky nouzový stav na dobu od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů.

 

Celý článek...
Publikováno: 10. 03. 2020 | Klíčová slova:

V únoru jsme měli pro naše čtenáře připravenou valentýnskou akci. Všichni účastníci byli zařazeni do slosování o vstupenky na některou z našich akcí.

Včera proběhlo losování a cenu získávají čtenáři s těmito čísly: 12059, 6508 a 492.

Gratulujeme! Vstupenky si mohou výherci rezervovat na recepci knihovny.

Všem zúčastněným děkujeme a doufáme, že byla tato akce příjmeným zpestřením.

 

Publikováno: 05. 03. 2020 | Klíčová slova:

Měsíc březen je každým rokem Sdružením knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlášen jako Březen - měsíc čtenářů, připravili jsme si pro naše návštěvníky tradiční amnestii upomínek. Všem „hříšníkům“ budou odpuštěny poplatky za pozdní vrácení výpůjčky. Čtenářům, kteří mají vypůjčené knihy již dlouhou dobu, bude upomínka prominuta až po vrácení všech dokumentů. Akce bude trvat po celý měsíc.

Celý článek...
Publikováno: 01. 03. 2020 | Klíčová slova:

Upozorňujeme čtenáře, že výpůjční lhůta AV medií, společenských her a periodik je 2 týdny a je možné je prodloužit pouze jednou (viz Knihovní řád). Po 28 dnech (včetně prodloužení) již tedy nabíhá upomínka.

Publikováno: 13. 01. 2020 | Klíčová slova:

Máme pro vás zajímavý tip na originální dárek, nejen k Vánocům. Nevíte čím překvapit, co darovat? Nechcete kupovat zbytečnosti? Nabízíme dárkový poukaz na pětidenní KURZ GRAFOLOGIE Ireny Michalákové. Poukazy jsou k zakoupení na recepci knihovny.

Publikováno: 10. 12. 2019 | Klíčová slova: dárky, tipy, poukazy

1. -  5. 5. 2019  se konal 12. ročník Mezinárodního divadelního festivalu dětí a mládeže v Ostrově – Ostrovské soukání. Pořadatelem festivalu je Základní umělecká škola Ostrov. 

Celý článek...
Publikováno: 06. 05. 2019 | Klíčová slova: Ostrov, Soukání 2019, divadelní soubory, festivaly

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.