CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Českoslovenští letci - přednášky pro školy

Obrázek k akci

V knihovně se to opět hemžilo mládeží. Knihovnu navštívil soukromý historik PhDr. Daniel Švec a vzpomínal na československé letce, kteří v době 2. světové války bojovali za naši vlast ve službách britského letectva. Přednáška byla připravena pro studenty 9. ročníků ZŠ Masarykova a  Gymnázia Ostrov. Připravenou prezentaci doplňoval zajímavým povídáním o tom, čím si museli tito odvážní muži projít a jaké kruté osudy je čekaly po válce. Studenty pan Švec zaujal autentickou uniformou letců RAF, ve které přednášel. Mohli se také podívat na výbavu, kterou měli letci při sobě, ať už to byly různé mapy, kompasy, sterilizační tablety, věci pro osobní hygienu, nebo třeba mohli nahlédnout do deníku jednoho z letců.

Při přednášce byla vyzdvihnuta jména generálporučíků a legend československého letectva Františka Fajtla a Františka Peřiny, ale také byly zmíněny i tragické osudy armádního generála/Air marshala RNDr. Karla Janouška a plukovníka in memoriam Františka Truhláře.
Přednáška byla velice zajímavá a žáci měli o téma opravdu velký zájem. Někteří z nich přišli dokonce i na povídání pro veřejnost, které se konalo ve stejný den, v podvečer. Činy těchto mužů by se měly připomínat a z minulosti bychom se měli poučit, proto jsme se rozhodli uspořádat ještě další dvě přednášky, a to Českoslovenští letci Karlovarského kraje v RAF (15. 4.) a Českoslovenští letci Plzeňského kraje (29. 5.). Obě přednášky se budou konat od 17 hodin v Městské knihovně Ostrov a je třeba si na ně rezervovat vstupenky.Informace

Začátek:
18. 03. 2019 08:00

Konec:
18. 03. 2019 12:00

Doporučeno pro:
Mládež

Umístění:
Výstavní sál

Kategorie:
Přednáška

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

Fotogalerie - Českoslovenští letci - přednášky pro školy

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.