CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Život s postižením

Obrázek k akci

Zveme vás na besedu Pavla Bráborce, autora knihy Život s postižením aneb průvodce po cestách hledání.

Na besedě přiblížíme aktuální situaci pečujících rodin i těžkostí spojených s domácí péčí. Kdo a jak může pečujícím rodinám nabídnout pomoc. Dozvíte se informace z dlouholeté praxe poskytovatele sociálních služeb i vlastních rodičovských zážitků. V rámci besedy proběhne autorské čtení vybraných úryvků z knihy. Bude nabídnut prostor pro dotazy. Besedu bude moderovat pan Miloš Bělohlávek.

Anotace knihy:

Příchod dítěte s postižením do rodiny s sebou přináší řadu těžkých situací. Autor nabízí na půdorysu vlastního životního příběhu ve dvanácti zastaveních témata úzce související s vhodným nastavením modelu domácí péče. Svět lidí s mentálním postižením je pro mnohé stále velkou záhadou. Je to svět obestřený řadou nesmyslných předsudků.  Autor vnímá postižení ne jako vadu či omyl přírody, nýbrž jako variantu života nabízející cosi pozitivního i smysluplného. Člověk s postižením může být původcem dobra nejen pro rodinu, ale i pro společnost. Jednotlivá zastavení jsou zakončena životem prověřenými  radami. Pro odlehčení jsou přidány veselé historky z rodinného života. Při péči o dítě s postižením lze zažít i humorné chvíle. Pravda, pobavení se často dostavuje až s jistým časovým odstupem.   

Účastníci akce musejí mít nasazeny respirátory, prokázat se negativním testem, dokladem o ukončeném očkování, případně dokladem o prodělání nemoci ve lhůtě ne delší než 180 dnů (vše v souladu s aktuálním opatřením MZ ČR).Informace

Začátek:
30. 09. 2021 17:00

Konec:
30. 09. 2021 18:30

Rezervace vstupenek do:
30. 09. 2021

Doporučeno pro:
Všechny

Umístění:
Učebna

Kategorie:
Beseda

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje Portál knihovny.cz
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.