CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Elektronické knihy (E-Books)

eVýpůjčky - návod

Věděli jste, že knihovny ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nabízejí svým čtenářům k vypůjčení přes 10 000 e-knih? Navíc odkudkoliv a zdarma (v rámci ročního čtenářského poplatku)?

Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace Palmknihy s viditelně označeným termínem vrácení. 

Postup pro čtenáře

Jak se zapojit do eVýpůjček:

1. Registrujte se v knihovně.

2. Stáhněte si zdarma aplikaci Palmknihy pro iPhone, iPad z App Store nebo telefony, tablety a čtečky se systémem Android z Google Play.

3. V aplikaci se registrujte stejným e-mailem, kterým jste registrovaní v knihovně.

Podrobný návod

Jak si e-knihy vypůjčit?

4. Přihlaste se do on-line katalogu knihovny.

5. V katalogu knihovny si vyberte svou e-knihu.V katalogu knihovny lze e-knihy vyhledat pod slovy: elektronické knihy, palmknihy. Nabídka titulů e-knih.

6. Klikněte na tlačítko „Půjčit e-knihu“ u vámi vybraného titulu.

Kde svou e-knihu najdete?

7. Po vypůjčení naleznete e-knihu v aplikaci Palmknihy v sekci „E-knihy“ v dolní liště. Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu (pouze v tomto musíte být připojeni k internetu). Za 31 dní se eVýpůjčka sama vrátí.

Potřebujete poradit? Ozvěte se na knihovny@palmknihy.cz

Další zdroje elektronických knih - ZDARMA

V rámci projektu E-knihovna zdigitalizovala díla, na která se již nevztahuje autorský zákon. Kompletní seznam zdigitalizovaných knih. Z online katalogu si je můžete volně stáhnout v těchto  formátech txt, pdf, rtf, pdb, epub. Počet stažených knih není limitován.

Digitalizované dokumenty je možné stáhnout z našeho online katalogu ve formátu pdf. Počet stažených knih není limitován.

Tisková verze stránky

PDF verze stránky

Poslední aktualizace stránky: 03. 08. 2023 09:25

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.