CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Validace účtů MojeID

Význam a funkce 

  • Účet mojeID slouží jako jednotný přihlašovací systém, díky kterému si nemusíte pamatovat hesla a přihlašovací jména do e-shopů, diskusních fór či jiných webových stránek. Stačí vám jedno jméno a heslo, které můžete v těchto případech používat na vybraných serverech. Provozovatelé serverů, které navštěvujete, vaše heslo neuvidí, tudíž jej nemohou zneužít a všechny potřebné údaje aktualizujete pouze na účtu mojeID. Tudíž v případě změny doručovací adresy nebo e-mailu, nebudete muset tyto údaje měnit na všech serverech, ale stačí opravit pouze u účtu mojeID.

Máte-li již uživatelský účet mojeID založený a potřebujete jej zvalidovat, navštivte ostrovskou knihovnu, která validace (ověření totožnosti uživatele) provádí. Validace uživatelského účtu mojeID je nejvyšším stupněm ověření. Po ověření se účet mojeID stává jakýmsi občanským průkazem v internetovém světě.

Podmínky pro validaci

  • Validaci (ověřování) provádíme v čítárně-studovně, kdykoli během provozní doby knihovny. Stačí přinést vyplněnou Žádost o validaci účtu mojeID a platný občanský průkaz.
  • Validace uživatelského účtu mojeID není povinná, nicméně v některých případech je podmínkou pro vstup do služeb, které vyžadují přesnou identifikaci. Uživatelé mojeID, kteří mají dokončenou validaci, si budou například moci založit čtenářské konto v některých knihovnách, případně hlasovat v místních referendech nebo dosáhnout vyššího hodnocení např. v diskusních fórech, seznamkách atd.

Validace účtu mojeID je prováděna zcela ZDARMA a celý proces validace je dokončen do 24 hodin.

 

 

Poslední aktualizace stránky: 19. 03. 2019 07:56

Tisková verze stránky

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.